Která místa v Kolíně jsou vhodná pro práci venku? Prozkoumali jsme jich 8

Máte práci, která nevyžaduje, abyste byli připoutáni ke kancelářské židli? Myslí vám to lépe na čerstvém vzduchu? Přesně pro vás by mohl být tento článek inspirací.

Ani my totiž nechceme sedět pořád zavření v kanceláři, a tak jsme se s Jirkou rozhodli prozkoumat a zhodnotit místa v Kolíně, kde by bylo možné pohodlně pracovat. Rádi se s vámi o tento průzkum podělíme.

Objevili jsme 8 lokalit

Nechtěli jsme s notebookem ležet v parku přímo na trávě, a tak jsme hledali prostory, kde bychom si mohli pohodlně sednout. Napadlo nás 8 míst, která jsme se vydali prozkoumat.

Šest z nich se nachází poblíž Labe a Kmochova ostrova. Zbylá dvě jsou na druhé straně Kolína v blízkosti rybníka Pekla.

Podle čeho jsme hodnotili?

Základním požadavkem bylo, abychom si měli kde sednout s notebookem. Potom jsme hodnotili celkovou pohodlnost posezení, zda je v dané lokalitě kromě židle/lavičky také stůl, nebo jestli je tam místo pouze pro práci s notebookem na klíně.

Zajímalo nás také, jak je prostředí čisté. Vnímali jsme, jaké zvuky by nás při práci mohly rušit a které by naopak dokázaly podpořit naše kreativní myšlení a relaxaci. Kromě hlučnosti jsme si všímali i rušnosti lokalit, a to ve smyslu množství lidí, kteří se zde pohybují. A protože jsme hledali, kde bychom mohli pracovat, zkoušeli jsme, na kterých místech se připojíme k veřejné WiFi.

1. Bílý stoleček s výhledem na lávku cyklostezky

50.0301564N, 15.2011850E

Aktualizace: Toto místo už není bohužel v provozu, protože bylo zničeno :(.

Když jsme na místo přijeli, stoleček byl volný. Avšak vzhledem k tomu, že je u něj pouze jedna židlička, mohlo by se vám stát, že nepochodíte. Židle je z betonu, takže je velmi těžká a žena by měla zřejmě problém s jejím přemístěním.

Bily stolek u lavky

Prostředí bylo čisté, jen tráva nebyla posekaná a na stolečku se nacházel malý dárek od našich ptačích kamarádů. Naproti přes řeku vede trať a projíždí zde poměrně často vlaky. Kromě nich zde uslyšíte uklidňující zvuk tekoucí vody a štěbetání ptáků.

Z místa je krásný výhled na Marinu, kulturní dům a lávku. Nenajdete tam ale ani kousek stínu. Když sluníčko pálí, tak se zde pěkně zapotíte. Proto jsme usoudili, že je možné tuto lokaci pro práci využívat spíše ráno nebo k večeru.

Bily stolek u lavky

Dopoledne a po obědě se zde moc lidí nepohybuje. Maximálně občas projde nějaká maminka s dítětem, která je zde na procházce. WiFi sítí bylo k dispozici několik, ale buď jsou zaheslované, nebo mají velmi slabý signál.

2. Amfiteátr na ostrově

50.0337269N, 15.1933342E

Oproti předchozímu stolečku s jednou židličkou se tady najde místo vždycky. Můžete si dokonce vybrat, jestli chcete sedět v první, druhé nebo páté řadě. Stoleček tady ale nenajdete. Budete se muset spokojit s prací na klíně. Na spodní patra svítí přes den sluníčko, ale ve vyšších patrech najdete stín.

Amfiteatr kolin

Je zde čisto a z okolních stromů vám budou k práci zpívat ptáčci. Také tohle místo je kousek od trati, takže projíždějící vlaky uslyšíte i tady. Ani zde ale nepochodíte s WiFi. Na rozdíl od předchozích míst ale máte k dispozici veřejné záchody, které jsou kousek od amfiteátru. Objevili jsme dokonce i zásuvky, které jsou plně funkční. Díky tomu zde můžete pracovat déle, než vám dovolí kapacita vaší baterie u notebooku. Jako bonus máte možnost zahrát si po práci DiscGolf.

3. Altán na ostrově

50.0327967N, 15.1948256E

Altan na ostrove Kolin

Tohle místo je velmi příjemné, čisté, najdete zde stín, je zastřešené, ale stůl ani židli zde nehledejte. Pohodlně se však dá posedět na schodech altánku. Záchody máte přímo naproti a také tady uslyšíte vlaky a ptáky.

Prostor je kousíček od zmiňovaného amfiteátru, takže pokud vás jedno nebo druhé místo omrzí, můžete se během chvilky přesunout. V blízkosti altánku je dětské hřiště, a tak by se v létě mohlo stát, že vás bude rušit dětské skotačení.

Výhodou je celodenní stín. Altán je totiž zastřešený. Kromě toho je postaven mezi stromy, které také poskytují příjemné útočiště. WiFi síť, ke které by se nechalo připojit, jsme však neobjevili ani tady.

4. Posezení za koncem nové lávky u cyklostezky

50.0328172N, 15.1970786E

Od tohohle místa jsme si slibovali hodně. Bohužel nás zklamalo již při prvním pohledu. Altánek sice dříve mohl být příjemným místem, ale dnes je naprosto zničený vandaly, celý špinavý a počmáraný. Pokud byste si chtěli svou slovní zásobu doplnit o nějaká ta sprostá slova, zdi altánu vám poslouží jako dobrá učebnice.

Jestli se na tohle místo vydáte, přineste si ubrus, abyste si neušpinili notebook o stůl, který vypadá opravdu nehezky. S připojením k WiFi zde nepochodíte. Musíte se také smířit s tím, že kolem prochází poměrně dost lidí, kteří se jdou projít po stezce, jenž je pár metrů od altánu.

Domecek u lavky

V případě, že sem přijedete na kole, potěší vás praktické stojany, kam můžete kolo odložit. Výhodou je také neustálý stín, takže se neupečete a uvidíte pohodlně na display notebooku. V klidu byste zde navíc mohli pracovat i za deštivého počasí, protože altánek je zastřešený.

Domecek u lavky

5. Dětské hřiště u věžičky na ostrově

50.0310400N, 15.1970786E

Tohle místo nás uchvátilo. Narazili jsme na něj úplnou náhodou. Posezení v podobě lavičky a stolu je příjemné a čisté. Není sice kryté, ale okolní stromy vám poskytnou dostatečný stín. Máte krásný výhled na lávku a na Labe.

Detske hriste na ostrove

Byli jsme zde dopoledne, takže tu byl klid. Posezení je ale přímo u dětského hřiště, takže v létě tu může být docela rušno. I tady uslyšíte kolem jedoucí vlaky.

Nějaké WiFi sítě tu sice najdete, ale připojit se nám nepodařilo. Co se nám ale líbilo, je možnost změnit polohu, protože kromě stolu s lavičkou se můžete natáhnout na posezení kolem stromů.

Posezeni u stromu

6. Šachový stoleček pod mostem

50.0288275N, 15.2037069E

Sachovy stolecek

Šestým místem, které jsme pro vás ohodnotili je šachový stoleček pod mostem. Vypadá to tam kouzelně. Slyšíte hukot vody a máte krásný výhled na Labe. Nachází se ale opravdu v bezprostřední blízkosti trati, takže když zrovna projíždějí vlaky, je zde velký ruch.

Pokud bude parný den, tohle místo není pro práci příliš vhodné. Sice by se mohlo zdát, že velký strom, který tu je, vám nějaký stín poskytne, ale není tomu tak. WiFi sítě tu opět nějaké vyhledáte, ale k žádné se nám připojit nepodařilo.

V některých časech tu může být zvýšený pohyb lidí, protože je místo kousek od velkého parkoviště. Na občerstvení si odtud můžete odskočit do blízké restaurace Marina Kolín.

Židle, které jsou u stolku, není možné přesouvat. I když jsou u stolečku židle dvě, není tak velký, aby se na něm pohodlně pracovalo ve dvou lidech. Pokud si ale po práci pozvete kamaráda, který přinese figurky, můžete si dát šachovou partii na čerstvém vzduchu.

7. Posezení pod vodárnou

50.0283978N, 15.1801044E

Tohle místo je velmi klidné. Z dálky můžete slyšet pouze provoz z obchvatu. Posezení je příjemné, lavičky se stolem jsou zastřešené, takže budete pěkně ve stínu. Okolí je čisté, tráva posekaná a i tady vám při práci budou zpívat ptáci.

V blízkosti je hotel Romantika, takže si můžete odskočit na oběd, nebo na nějaké pití. Musíte ale počítat s tím, že bude jídlo dražší. Od paní Křivánkové máme navíc informaci, že je v blízkosti také Poctivka, což je cukrárna, kde vám s sebou k práci ochotně přibalí na cestu kávu i dortík. Připojíte se zde navíc k WiFi z vodárny. Síť je nazvaná KulturniJadra_VodarenskaVez a heslo k ní je BU2R. 

Společnost vám bude dělat dřevěný krokodýl a přišlo za námi na stůl i pár mravenců. Po práci si zde můžete zahrát dřevěné piškvorky, vyluštit hlavolam, nebo navštívit kolínskou vodárnu.

8. Posezení u Pekla

50.0326786N, 15.1731289E

Posledním místem, kam jsme se vydali, bylo posezení u Pekla. Jde o stůl s lavicemi, který je krytý stříškou, takže stín tu bude. Navíc je zde od začátku června 2017 nově k dispozici gril, tudíž můžete venkovní práci spojit s obědem v podobě špekáčku nebo masa na roštu.

Posezeni u Pekla

Když jsme přijeli, bylo zrovna obsazeno. Pokud se to stane i vám, můžete si cestou zpátky alespoň natrhat třešně v blízkém sadu.

Jak je to tedy v Kolíně s prací venku?

Pokud budete chtít, určitě si nějaké místečko, kde se vám bude dobře pracovat, najdete. V tom problém nevidíme. Každý si vybere místo, které mu bude vyhovovat.

Kamenem úrazu ale je zmiňovaná nepřítomnost WiFi. Pouze na jednom místě, které jsme navštívili, je možné se připojit k veřejné síti. Pokud se tedy vydáte jinam, než k vodárně, musíte pracovat offline, nebo s sebou mít mobilní internet, případně si vytvořit hotspot z mobilního telefonu.

Zalíbil se vám některý z tipů? Neváhejte ho při nejbližší příležitosti vyzkoušet. Třeba se tam potkáme a staneme se na chvíli kolegy v naší venkovní kanceláři. A pokud máte nějaký další tip na příjemné místo pro práci v Kolíně, které jsme neobjevili, tak nám napište na spoluprace@jirkont.cz nebo do komentářů. Za každé doporučení budeme rádi.

 

Píšeme od roku 2012

Na náš firemní blog píšeme články ze světa internetového marketingu. Dělíme se o zkušenosti, které získáváme při práci nebo o poznatky z konferencí. Budeme moc rádi, když si naše články přečtete, zareagujete v diskusi nebo nám pošlete e-mail.

Rádi pomůžeme

Chcete se nás na něco zeptat? Klidně nám napište nebo zavolejte.

Přečtěte si další články
Komentáře

Okomentujte článek