Náš pracovní den? Je div, když vůbec je

Na nápad napsat o našem pracovním dnu, mě přivedl jeden z mých kolegů, resp. jeho status na Facebooku. Už čtvrtý den byl v kanceláři skoro úplně sám a stýskalo se mu. Jedinou útěchou se pro něj stalo pouštění jeho oblíbené muziky tak nahlas, že kdyby v pracovně sám nebyl, rozhodně by mu to neprošlo.

Páteční den

Pro většinu zaměstnaných lidí je pátek spíše odpočinkový den, kdy už každý spřádá plány na víkend. Čím blíže je potom odpoledne, tím spíše má klasický zaměstnanec myšlenky všude jinde, jen ne v práci. Pro nás to neplatí. Proč?

Na rozdíl od zbytku týdne je u nás v pátek živo. Zatímco v ostatních dnech je téměř zázrak, když se tu najednou sejdou 3 lidi, v pátek si občas nemáme kam sednout. Během týdne nás klienti samozřejmě v kanceláři také najdou, ale ne v tak hojném počtu.

Náš klasický páteční den začíná těsně před 8 hodinou ranní před Vodním světem Kolín, kde se nejčastěji já, Jirka KrejčíkMartin Kokeš scházíme, abychom si dali před prací do těla. Do těla si tedy dávají spíše kluci a já relaxuji ve vířivce. V půl 10 jsme většinou připraveni před zapnutými monitory a pouštíme se do práce. Náš pobyt v kanceláři pak ale trvá do pozdních večerních hodin.

Home office

Pátek samozřejmě není jediným dnem, kdy pracujeme. V ostatních dnech se však v kanceláři s kolegy a kolegyněmi střídáme a většina zaměstnanců má tzv. home office. Tento koncept bývá jedněmi vyzdvihován, druhými zatracován. Já, ačkoli mám velmi společenskou povahu, jsem si tento styl práce oblíbila. Nejen proto, že stále studuji, ale také mi vyhovuje rozplánovat si práci během dne přesně podle mých možností a představ. Nejde ale jen o studium. Jsem přesvědčená, že další nespornou výhodou je to, že pracovat můžete kdykoli, kdy se na to cítíte, což je právě při zaměstnání, kde potřebujete určitou dávku kreativity, vskutku na místě. Pro někoho ale bývá práce z domova problém. Hlavně v začátcích a někdy také před „konci” pracovních dnů. Když pracujete doma, máte neustále potřebu kontrolovat maily, dodělávat to, co jste během dne nestihli apod.  Pokud se podíváte do pošty například mě nebo Jirkovi, nezřídka mezi námi najdete konverzaci i po desáté hodině večerní. K naší práci využíváme několik cloudových aplikací, především Google Dokumenty a nástroj na řízení projektů Teamwork.

Pátek je potom den, kdy mimo běžné práce řešíme věci, které jsou potřeba probrat osobně, a samozřejmě také utužujeme vztahy. Přece jen je dobré občas zajít na oběd a popovídat si. Mimo toto všechno se taky potěšíme s novým přírůstkem do naší „rodiny”. Jmenuje se Sam a miluje především kabely. Brzy se už ale do naší kanceláře nevejde, a proto se snažíme věnovat mu veškerou pozornost, dokud tomu tak ještě není.

Jaký je váš klasický pracovní den? A jaký máte názor na home office?

Píšeme od roku 2012

Na náš firemní blog píšeme články ze světa internetového marketingu. Dělíme se o zkušenosti, které získáváme při práci nebo o poznatky z konferencí. Budeme moc rádi, když si naše články přečtete, zareagujete v diskusi nebo nám pošlete e-mail.

Rádi pomůžeme

Chcete se nás na něco zeptat? Klidně nám napište nebo zavolejte.

Přečtěte si další články
Komentáře

Okomentujte článek