Jaká byla snídaně 23.5.2024 s Davidem Grudlem?

Téma „Umělá inteligence“ stále hýbe světem. A není divu, AI nástroje jsou každým měsícem dokonalejší a mnoho lidí je již zapracovalo do svého pracovního i osobního života. Vývoj pokračuje a představení nové verze ChatuGPT už připomíná sci-fi filmy. Člověk si pak říká, jak dlouho potrvá, než přijde vzpoura strojů.

V Jirkontu s AI dlouhodobě pracujeme a velmi nám ulehčuje práci. Proto jsem se na tuto coworkingovou snídani těšila, protože je to pro mě každodenní téma. Davida Grudla znám z webinářů a online prostředí (můžete se přihlásit k němu na kurz na webu Uměligence, já už mám jeden za sebou), takže jsem věděla, že to bude stát za to. Snídaně měla také vyšší návštěvnost než obvykle, což naznačuje, že zájem byl velký.

Vzhůru do víru dění

Úvodem nás opět provedl Jarda Salva. Jirka Krejčík, spoluzakladatel snídaní, s námi tentokrát nemohl být osobně, tak alespoň poslal videozdravici z cest. Krátce jsme se vzájemně představili a sdělili svoje dosavadní zkušenosti s AI. Poté se již do přednášky pustil David. Nabídl nám obecný úvod do problematiky spolu s tipy, jak nástroje používat a proč lidem často nefungují podle očekávání. Hlavní roli samozřejmě hrál ChatGPT, který dnes nejen skvěle generuje texty (obstojně už i v češtině), ale také vytváří obrázky s možností editace, lze ho ovládat hlasem a výborně čte z fotek, což zajišťuje široké využití.

Představil nám i další zajímavé nástroje. Mluvil o Claude, který je od nedávna dostupný také v Evropě a je prý skvělý na texty. Dalším tipem byla Perplexity, jejíž výhoda spočívá v tom, že je zároveň vyhledávačem a rovnou uvádí i zdroje informací. Na editaci obrázků je zajímavý sdružený nástroj ClipDrop, ve kterém je možné například vyměňovat obličeje, tvořit obrázky podle skicy nebo rozšiřovat fotky. Dalším zajímavým tipem byl Rask, který dokáže vzít české video a s původním hlasem ho předabovat do jiného jazyka. Viděli jsme ukázku na filmu „Návštěvníci“ – v české klasice ta angličtina působila legračně. Dalším zajímavou aplikací je Suno. Ta je schopná vám vytvořit kompletní písničku, s hudbou i textem na jakékoliv téma. My jsme si ji s kolegyní zkoušeli na tématu “Akustické panely” a hodně jsme se u toho pobavily.

Snídaně pro tělo i duši

David je skvělý řečník a nejednou rozesmál celý sál, který byl většinu času ponořený v soustředěném tichu. Myslím si, že celkově to bylo skvělé dopoledne, které si užil každý přítomný. Velké díky patří řečníkovi, ale i organizátorům Adéle Hubnerové a Jaroslavovi Salvovi.

Píšeme od roku 2012

Na náš firemní blog píšeme články ze světa internetového marketingu. Dělíme se o zkušenosti, které získáváme při práci nebo o poznatky z konferencí. Budeme moc rádi, když si naše články přečtete, zareagujete v diskusi nebo nám pošlete e-mail.

Rádi pomůžeme

Chcete se nás na něco zeptat? Klidně nám napište nebo zavolejte.

Přečtěte si další články
Komentáře

Okomentujte článek