Rozhovor s Markétou Henzlovou o práci v JIRKONT.cz

Markéta nastupovala do JIRKONT.cz ve stejný den jako já, a tak jsme úplné začátky v Kolíně prožívaly společně. Jsou to již skoro dva roky a dnes už se bohužel nevidíme tak často, protože Markéta s touto prací skončila. Mimo jiné i proto jsem chtěla vědět, jestli jí první „job” v oblasti marketingu něco dal a jak s odstupem času vnímá prostředí i kolektiv.

Jak si se k práci pro JIRKONT.cz dostala?

Právě jsem skončila v předchozím zaměstnání a měla jsem v plánu trochu si odpočinout, než začnu s hledáním nové pracovní příležitosti. Osud tomu ale chtěl jinak a nabídka práce si mě našla sama. V místech, kde se na facebooku běžně zobrazuje reklama, jsem si jednoho dne přečetla: „Hledáte brigádu v Kolíně?”. Rozhodla jsem se kliknout a za necelý měsíc od tohoto okamžiku už jsem podepisovala smlouvu.

Co bylo náplní tvé práce? Vzpomínáš si, co tě bavilo nejvíce?

Nejprve šlo o rutinní činnosti, postupně ale začala převažovat kreativní práce s texty a já se začala do práce čím dál tím víc těšit. Nejvíce mě vždy bavily speciální úkoly, které určitým způsobem vybočovaly. Ráda jsem dělala „něco navíc”, ale to je součástí mé povahy.

Naučila si se něco nového? Něco, co používáš dodnes, i když tu už nepracuješ?

V JIRKONT.cz jsem dostala šanci jezdit na konference, což mi nesmírně pomáhalo v mé práci a těžím z toho vlastně dodnes. Spoustu věcí jsem se ale naučila samostudiem. Začala jsem pracovat v oboru, o kterém jsem téměř nic nevěděla a protože jsem chtěla svou práci dělat na 100 %, zcela dobrovolně jsem si začala číst knížky, blogy a více se dívat kolem sebe a hledat tak inspiraci.

Myslím, že s Jirkou, majitelem, jsme si po pracovní stránce velmi vyhovovali. Já jsem brala práci vážně a snažila se vždy dělat vše, co bylo v mých silách. On mi za to dával čím dál více důvěry, zodpovědnosti a nakonec i pravomocí.

Pomohly ti tyto věci v dalším zaměstnání nebo dokonce k přijetí do nové práce?

Po tom, co jsem se přestěhovala do Prahy, bylo hledání nového zaměstnání překvapivě snadné. Zkušenosti, které jsem nabyla rokem praxe na pozici asistentky marketingu, jsem brzy mohla využít již na místě specialistky v oboru.

Jak vzpomínáš na kolínské zázemí a všechny spolupracovníky?

Velká část mé práce v JIRKONT.cz probíhala z domova. O to příjemnější byly chvíle, většinou se jednalo o 1 až 2 dny v týdnu, kdy jsme se s kolegy sešli. V kanceláři panovala přátelská nálada a často se mi odtamtud ani nechtělo, takže jsem zůstávala do pozdních hodin.

O dobré atmosféře svědčí také to, že přestože jsem odešla před více něž půl rokem, zůstávám zejména s Jirkou Krejčíkem v kontaktu. Co je nového jsem si s ním i s některými kolegyněmi měla možnost už několikrát povědět, a to jak na plánovaných schůzkách, tak při náhodných setkáních.

Vyhovovalo ti pracovat v kolektivu mladých lidí?

Nejen kolektiv mladých lidí byl pro mě velkou výhodou. Kromě společných témat a zájmů dodnes oceňuji zejména styl přístupu, při kterém má každý, kdo chce svou práci dělat víc než jen průměrně, unikátní možnost prosadit se a získat zkušenosti, které by například ve velké společnosti nikdy tak rychle nezískal.

Píšeme od roku 2012

Na náš firemní blog píšeme články ze světa internetového marketingu. Dělíme se o zkušenosti, které získáváme při práci nebo o poznatky z konferencí. Budeme moc rádi, když si naše články přečtete, zareagujete v diskusi nebo nám pošlete e-mail.

Rádi pomůžeme

Chcete se nás na něco zeptat? Klidně nám napište nebo zavolejte.

Přečtěte si další články
Komentáře

Okomentujte článek