AI online summit aneb co všechno chcete vědět o umělé inteligenci

Ve dnech 19. -24. 9. 2023 se konal AI online Summit a i my jsme byli jeho součástí. Tento šestidenní event byl plný inspirace, nových poznatků a sdílení zkušeností. Všemi dny nás provázel Petr Panzner z AI [ej:aj] se svými postřehy a zajímavostmi z oblasti umělé inteligence.

Jakub Vyhnálek nás zasvětil do světa AI a neuronových sítí. Petr Vyhnálek, nás zase povzbuzoval k tomu, abychom se nebáli budoucnosti a přistupovali k ní s otevřenou myslí.

Michal Kolář mluvil o tom, jak si zjednodušit práci v oblasti marketingu a Michal Výskala představil způsoby, jak využít AI pro komunikaci se zákazníky. Pavel Ungr pak ukázal, jak pomocí AI zjistit, co zákazníci opravdu milují, což je klíčové pro úspěšnou marketingovou strategii

V oblasti grafiky a designu nás Jan Řezáč zasvětil do generování brandových textů a obrázků pomocí nástroje Midjurney. Ondřej Řepík nám představil možnosti využití AI v Adobe Photoshop, což otevírá nové možnosti pro grafické designéry. A Michal Krčmář nás provedl praktickými ukázkami, co AI v designu umí.

ChatGPT byl často zmiňovaným témat summitu. Barbora Brabcová nás seznámila s personalizací ChatGPT a představila zajímavé pluginy pro placenou verzi.  Další, kdo se tomuto nástroji věnovali, byli Martin Semerád, Guillermo Alda a David Grudl.

Ondřej Hanák a Andrea Voříšková nás informovali o právních otázkách spojených s využíváním AI. Jejich přednáška zdůraznila význam odpovědného přístupu k využívání AI. Lukáš Benzl upozorňoval na etické a morální dilemata spojená s tímto odvětvím.

Dále nás Jan Šmerhovský seznamoval s možnostmi generativní AI v Google Cloud, zatímco Johny Darkwah zdůrazňoval význam AI pro přípravu dat a využití OCR pro extrakci obsahu z PDF dokumentů.

Zdroj: leonardo.ai

Přednášek zde bylo k vidění více a každý si mohl vybrat tu, která protíná oblast jeho zájmu. Celkově byl summit skvělou příležitostí pro všechny, kteří se zajímají o umělou inteligenci, ať už jsou v oboru nováčky nebo zkušenými profesionály.

Sepsáno s pomocí ChatGPT.

Píšeme od roku 2012

Na náš firemní blog píšeme články ze světa internetového marketingu. Dělíme se o zkušenosti, které získáváme při práci nebo o poznatky z konferencí. Budeme moc rádi, když si naše články přečtete, zareagujete v diskusi nebo nám pošlete e-mail.

Rádi pomůžeme

Chcete se nás na něco zeptat? Klidně nám napište nebo zavolejte.

Přečtěte si další články
Komentáře

Okomentujte článek